sobota, 23 czerwca 2012

Naturalna farba gwarancją naturalnego wyglądu

Autorem artykułu jest Agnieszka Szynal-Tuleja



Dziś spotkanie naturalnej blondynki, szatynki, brunetki, rudej, to jak znalezienie okazu, należącego do ginącego gatunku. Widząc po raz pierwszy kobietę z czarnymi włosami, stwierdzisz „brunetka od urodzenia”, nie pomyślisz,  że jeszcze niedawno była szatynką, pół roku temu miała rudy odcień, a w dzieciństwie była blondynką.

Już młode dziewczyny porzucają swój naturalny odcień i decydują się na farbowanie włosów. Kobiety dojrzałe eksperymentują z kolorem, osoby w podeszłym wieku próbują zatuszować oznaki czasu. Kiedy jednak zastanowimy się nad tym głębiej, stwierdzimy, że jest to zupełnie naturalne.

Ludzie sięgnęli po farbę do włosów już 3000 lat przed naszą erą, więc farbowanie to nie wynalazek współczesności, postępującej cywilizacji, a odpowiedź na ludzkie potrzeby. Dlaczego kobiety niezmiennie od tylu lat, tak chętnie sięgają po farbę? Z różnych słusznych powodów, nastolatki malują paznokcie, wykonują makijaż, zakładają szpilki, w końcu farbują włosy, by przekroczyć granicę dzielącą je od świata dorosłych, szczególnie kobiet. Pragną w ten sposób podkreślić swą odrębność, ten rytuał staje się w ich mniemaniu swoistą deklaracją niezależności. Ponadto pragną akceptacji w grupie dziewczyn, które mają ten krok za sobą, oraz zainteresowania ze strony chłopców.

Dla dorosłej kobiety farbowanie włosów ma nieco inny wymiar. Wchodzi w różne role, żony, matki, kobiety sukcesu, przyjaciółki, każda z tych wcieleń wymaga od niej innego sposobu bycia, a pozostanie przez długi czas przy jednym kolorze włosów, przy takim tempie życia, może być nie do zniesienia. Ponadto każda z kobiet boi się rutyny w swym wyglądzie, szarego, nijakiego wizerunku, chce czuć się atrakcyjna i tak też wyglądać. Z czasem pojawiają się pierwsze siwe włosy, które kobiety najchętniej na stałe wykreśliłyby z palety kolorów, nie mogąc jednak ingerować w pewne przyjęte normy, próbują zatuszować niechcianą barwę.

To, że kobiety nagminnie farbują włosy, nie znaczy, że robią to bezmyślnie i wybierają pierwszą lepszą farbę, wręcz przeciwnie, z należytą starannością dobierają odcień, zagłębiają się w opis produktu, analizują, zestawiają argumenty i kontrargumenty, a dopiero później podejmują decyzję. Większość kobiet decydujących się na zmianę koloru włosów, chce by były one bardziej lśniące, miały wyrównaną barwę, nie tracąc przy tym naturalności. Żadna z farbujących osób nie marzy o uzyskaniu efektu sztucznej peruki, dlatego taką popularnością cieszą się farby naturalne. Pozwalają uzyskać pożądany naturalny, a zarazem intensywny kolor włosów, w sposób całkowicie bezpieczny. Farby naturalne gwarantują subtelny kolor, dzięki ich właściwościom wzmacniającym, włosy stają się zdrowe i naturalnie błyszczące, nie wytwarzając nadmiernie jednolitego koloru, zauważalnego przy zastosowaniu farb chemicznych.

Nadeszła wiosna, a wraz z nią naturalna potrzeba odświeżenia naszego wizerunku. W pierwszej kolejności zaczynamy od włosów, zmieniamy fryzurę, lub po prostu sięgamy po farby, by zachować naturalną harmonię, równowagę.

---

http://www.herbatint.pl/


Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl

piątek, 18 maja 2012

Trądzik

Autorem artykułu jest Iza Salamon



Skąd się bierze trądzik? Co nasila jego występowanie? Czy można w skuteczny sposób walczyć z tym schorzeniem? Takie pytania najczęściej padają z ust osób, którym nie było dane cieszyć się nieskazitelną i gładką cerą.

Nieustannie poszukują odpowiedzi na te pytania. Czasami bezskutecznie eksperymentują z różnymi preparatami, by zwalczyć trądzik. Jak mają sobie pomóc?

Co to jest trądzik i skąd się bierze?

Trądzik najczęściej definiuje się jako schorzenie skórne, któremu najczęściej towarzyszą stany zapalne. Trądzik najczęściej występuje u osób wchodzących w okres dojrzewania. Do powstawania trądziku u nastolatków przyczyniają się hormony płciowe. Androgeny – bo tak się nazywają wykazują w tym okresie wzmożoną aktywność. Przyczyniają się do rozrostu gruczołów łojowych. Te z kolei produkują nadmierną ilość wydzieliny i powodują łojotok. W takim środowisku pojawiają się bakterie beztlenowe, których enzymy powodują rozkład łoju na wolne kwasy tłuszczowe. Kwasy te wywołują podrażnienia skory, na której pojawiają się pierwsze oznaki trądziku w postaci zaskórników i wągrów.

Jakie są odmiany trądziku?

Trądzik można dzielić ze względu na różne czynniki. Podział kliniczny wyróżnia między innymi: trądzik bliznowcowy, trądzik zaskórnikowy, trądzik grudkowo-cystowy, trądzik ropowiczy. Istnieje także podział na trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty.

Najbardziej rozpowszechniony jest trądzik młodzieńczy. Dotyka on młode osoby w wieku dojrzewania. Zwykle trądzik tego typu ustępuje sam, jednakże w niektórych przypadkach tak się nie dzieje.

Trądzik różowaty to odmiana trądziku, która charakterystyczna jest dla osób dojrzałych. Występuje głównie u kobiet. Do powstawania trądziku różowatego przyczyniają się najczęściej łojotok oraz częste zaczerwienienie skóry spowodowane najczęściej zdenerwowaniem. Wśród czynników, które sprzyjają rozwojowi trądziku różowatego zaliczyć można zaburzenia przewodu pokarmowego oraz zaburzenia wewnątrzwydzielnicze.

Trądzik bliznowcowy charakteryzuje się występowaniem bliznowców (blizn). Nadmierna produkcja łoju przyczynia się do powstawania tego typu trądziku. Zwykle towarzyszy trądzikowi ropowiczemu lub skupionemu.

 Trądzik ropowiczy charakteryzuje się występowaniem torbieli ropnych. Gojenie zwykle odbywa się w wyniku bliznowacenia. Blizny są nierówne i wyglądają mało atrakcyjnie.

Jak leczyć trądzik?

Sposobów na rozprawienie się z trądzikiem jest bardzo wiele – począwszy od starych metod domowych, poprzez specjalne kosmetyki aż po leczenie dermatologiczne.

Domowe sposoby

Z cerą trądzikową zmagały już nasze prababcie, babcie. Wtedy nie było jeszcze takich farmaceutycznych przeciwtrądzikowych specyfików. Dlatego też musiały radzić sobie w inny sposób. Jak? Popijały miksturę - rozpuszczone w gorącym mleku drożdże, stosowały różnego rodzaju maseczki na twarz. Skórę twarzy przemywały naturalnymi tonikami – z aloesu, wody z octem, wody z ogórkiem czy wody z skokiem z cytryny.

Moja rada jest taka – warto z lekkim sceptyzmem i ostrożnością podchodzić do tego typu metod. Może okazać się bowiem tak, że takie domowe sposoby mogą przynieść więcej negatywnych skutków aniżeli korzyści.

Kosmetyki zwalczające trądzik

Na szczęście, niektóre domowe sposoby leczenia trądziku odchodzą już do lamusa. Na ich miejsce pojawiają się specjalne kosmetyki, dzięki którym skutecznie można pozbyć się tej dolegliwości skórnej. Naprzeciw problemom z cerą trądzikową wychodzą koncerny farmaceutyczne, które produkują ogromną ilość tak zwanych dermokosmetyków. Takie preparaty nie należą do najtańszych, jednakże są bardzo skuteczne. Dlatego też warto w nie zainwestować, gdyż może się okazać, że koszmarny trądzik zniknie. Ale są też dostępne specjalne maści czy kremy, które mogą być równie skuteczne. Zwykle takie preparaty zwalczające trądzik zawierają nadtlenek benzoilu. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są także inne substancje, takie jak na przykład: retinoidy (tretynoina – kwas witaminy A, izotretynoina, adapalen, tazaroten) czy kwas aelainowy. Mają one właściwości zarówno przeciwbakteryjne, jak również keratolityczne.

 Kuracja antybiotykowa

W przypadku, gdy nasza cera dotknięta jest trądzikiem o ciężkim przebiegu, wówczas stosowanie nawet najdroższych kosmetyków może nie przynieść widocznej poprawy. Do specjalisty powinniśmy się udać wtedy, gdy po 7-dniowej kuracji dermokosmetykami nasz trądzik wygląda tak, jak wyglądał. Lekarz dermatolog rozpozna przyczynę i odmianę trądziku, a następnie zaleci odpowiednią kurację. Zwykle do leczenia trądziku o ciężkim przebiegu wykorzystuje się antybiotyki. W niektórych przypadkach stosuje się leczenie kortykosteroidami lub niesterydowymi lekami zapalnymi.

Trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego, że trądzik należy do schorzeń przewlekłych, dlatego też jego leczenie jest długotrwałe i wymaga cierpliwości.

Zabiegi kosmetyczne

Na trądzik mogą okazać się skuteczne różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Salony takie oferują szeroki wachlarz usług. Wśród nich można wymienić między innymi mikrodermabrazję. Zabiegi takie zwykle nie są zabiegami najtańszymi, jednak mogą w jakimś stopniu przyczynić się do poprawy wyglądu cery.

 

---

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl

Jak wyglądać dobrze latem?

Autorem artykułu jest Marta Nowak



Przed nami lato i każda kobieta chce wyglądać dobrze. Zobacz jakie zabiegi oferuje chirurgia plastyczna aby wyglądać dobrze w tą najgorętszą z pór woku oraz poznaj najnowsze trendy chirurgii estetycznej.

Jeżeli chcesz wyglądać na wiosnę kwitnąco, nie możesz pozwolić na to, aby zmarszczki wokół oczu popsuły Ci humor. W tej chwili chirurgia estetyczna jest w stanie zapewnić Ci znakomity wygląd Twoich oczu, bez potrzeby intensywnego ingerowania w Twoja skórę. Dzięki specjalnym zabiegom będziesz mogła spłycić swoje zmarszczki, bez konieczności użycia skalpela.

Wstrzykiwanie Botoxu jest znakomitą alternatywą dla osób bojących się niezwykle wysokich cen czy blizn. To właśnie chirurgia plastyczna ułatwi Ci osiągnięcie wymarzonego wyglądu. Dzięki specjalnym zabiegom na różne części ciała każda kobieta może pozbyć się niedociągnięć swojej urody bądź nieco poprawić swój wygląd.

Jednym z zabiegów, który jest popularny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, jest oczywiście powiększanie biustu. Na taki zabieg mogą zdecydować się panie, które ukończyły 20 rok życia. Jeżeli jednak chodzi o kobiety, które mają około 50 lat, to w ich przypadku zabieg musi być poprzedzony dużo bardziej wnikliwymi i dokładnymi badaniami, ze względu na wzmożone ryzyko zachorowania na raka piersi. 

Kolejnym zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej osób, jest laserowe zamknięcie żylaków. Ta kwestia dotyczy głównie osób starszych, u których pojawiają się widoczne, poszerzone odcinki żył. Dzięki zabiegowi możemy zamknąć jedno z podstawowych naczyń układu powierzchniowego przy pomocy lasera. Największą zaletą tego zabiegu jest to, że nie trzeba się obawiać powikłań zdrowotnych.


Jeżeli z kolei mamy problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej, możemy zdecydować się na lipozę laserową. Taki zabieg zapewni piękną sylwetkę, bez konieczności stosowania drakońskiej diety. Dodatkowo zabieg sprawia, że skóra staje się bardziej napięta, a co za tym idzie wygląda młodziej. Stosowanie znieczulenia miejscowego powoduje, że pacjentki nie muszą się niczego obawiać oraz bardzo szybko powracają do zdrowia. Jakie są główne zalety takiego zabiegu? Przede wszystkim niewielka inwazyjności, mały obrzęk, bardzo szybka rekonwalescencja oraz natychmiastowy powrót do codziennych czynności. Z tego względu nawet osoby, które na hasło operacje plastyczne źle reagowały, powoli zaczynają decydować się na poszczególne zabiegi, które pozwalają na polubienie na nowo samego siebie.

---

Jeśli interesują Cie operacje plastyczne odwiedź naszą stronę i poznaj wady i zalety chirurgii plastycznej.


Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl

niedziela, 26 lutego 2012

Peeling chemiczny – recepta na piękną skórę

Autorem artykułu jest Jacek Woźniak



Przebarwienia, blizny, zaskórniaki czy rozstępy. Już nie musisz się nimi zamartwiać i zastanawiać, w jaki sposób je ukryć. Pomoże ci peeling chemiczny, jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, którego możliwości są naprawdę imponujące.

Zyskały uznanie na całym świecie. Korzystają z nich największe sławy showbiznesu. Nic dziwnego, bo peelingi chemiczne to prawdziwy eliksir piękna i młodości dla skóry całego ciała. Efekty ich działania są naprawdę spektakularne i co najważniejsze mało inwazyjne.

Peeling to inaczej złuszczanie, a więc usunięcie defektów kosmetycznych lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka oraz skóry właściwej. Co ważne zabieg ten jest bezbolesny i w większości wykonywany w porze lunchu. Odpowiednie mieszaniny kwasów aplikuje się na różne głębokości skóry. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Im głębiej dociera peeling, tym więcej uszkodzeń ma szansę zlikwidować. Eksperci twierdzą, że najlepszym okresem na tego typu zabieg jest właśnie jesień i zima.

Przez jakiś czas okolice skóry, na której przeprowadzony był zabieg nie mogą być poddawane działaniu promieni słonecznych, gdyż grozi to powstaniem przebarwień. Dlatego na peeling chemiczny powinniśmy zarezerwować sobie chłodniejsze pory roku.

Dla kogo i po co?

Peeling jest w zasadzie dla każdego, kto nie jest zadowolony z wyglądu swojej skóry. Jeśli, na przykład, nie możesz pochwalić się idealną cerą, peelingi chemiczne pomogą ci zlikwidować blizny lub przebarwienia potrądzikowe. Jeśli masz skórę zanieczyszczoną, czyli niedoleczony trądzik, to właśnie peeling chemiczny przyjdzie ci z pomocą. Nie tylko usunie problem, ale również zapobiegnie nawrotom choroby. Kwasy wnikają do ujść gruczołów łojowych, ułatwiając usuwanie zalegających w nich złuszczonych komórek. Pory ulegają odblokowaniu i zwężeniu. Regularne wykonywanie peelingów chemicznych może całkowicie usunąć ten problem. Dlatego zabiegi te polecane są również przy cerze łojotokowej i z rozszerzonymi porami.

Peelingi chemiczne mają również doskonałe działanie odmładzające oraz upiększające. Odpowiednio dobrane stężenie kwasów może uelastycznić skórę i zredukować powstałe w okolicach twarzy, szyi i dekoltu zmarszczki. Ponadto dzięki wstrzykiwanym kwasom możemy raz na zawsze pozbyć się znienawidzonych przez nas rozstępów.

Przed każdym zabiegiem lekarz oczyszcza okolice skóry, która ma być poddana peelingowi oraz nakłada specjalistyczny krem na bazie odpowiednio dobranych kwasów. Zabieg trwa około 30 minut i jest bezbolesny. Po upływie zalecanego czasu lekarz zmywa peeling i nakłada krem łagodzący.

Peelingi chemiczne są formą terapii, dlatego do ich wykonania konieczne jest konkretne wskazanie lekarskie. To właśnie specjalista, lekarz medycyny estetycznej bądź dermatolog, dobierze odpowiedni rodzaj peelingu do potrzeb naszej skóry. My wymienimy dwa najczęściej stosowane peelingi.

Peeling migdałowy

Peeling migdałowy jest zabiegiem odmładzająco-regenerującym na twarz, szyję i oraz do każdego rodzaju cery, również tej najbardziej delikatnej. Przeznaczony dla osób dbających o młody i zdrowy wygląd skóry. To najbardziej uniwersalny peeling, który można stosować u wszystkich pacjentów. Należy do grupy średnio głębokich peelingów lekarskich. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze oraz odbarwiające.

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy i stosowany jest przy zabiegu usuwania zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych. Dzięki niemu możemy zwęzić pory oraz wzmocnić naczynka krwionośne. Z kolei bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego przynoszą znaczną poprawę stanu skóry z trądzikiem pospolitym, z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Co istotne, jest to jedyny peeling, który dopuszcza możliwość korzystania z kąpieli słonecznych.

Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20 minut. Ze względu na intensywne działanie wykonywany może być wyłącznie przez lekarza. Kuracja nie powoduje żadnych ograniczeń, zaraz po zabiegu można wrócić do pracy oraz codziennych obowiązków. Peeling ten powinien być powtarzany, co 15-30 dni lub w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań. Zaleca się wykonanie od 6-8 zabiegów.

Yellow Peel

To zdecydowanie mocniejszy peeling zalecany osobom, których problemy skórne są naprawdę intensywne. Najczęstszym wskazaniem do peelingu Yellow Peel są: blizny po trądziku, zaburzenia łojotokowe skóry, zmiany posłoneczne, wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie. Peeling ten stosuje się również przy zabiegach odmładzających.

Jest to zabieg, który przynosi takie same korzyści, a jego największą zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta, gdyż wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo. Złuszczanie jest delikatne, największe w trzecim dniu po zabiegu. Po peelingu występuje lekki obrzęk skóry i jej zaczerwienienie. Są to normalne reakcje, a ich wystąpienie gwarantuje osiągnięcie pożądanego rezultatu. Taki stan utrzymuje się przez około sześć dni. Zmiany skórne można jednak zamaskować makijażem..

Peeling powinien być powtarzany co około 20 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu. W przypadku Yellow Peel kąpiele słoneczne są zakazane przynajmniej miesiąc przed i po zabiegu.

Przeciwwskazania

Mimo iż zabiegi medycyny estetycznej uznawane są za w pełni bezpieczne przed każdym z nich konieczna jest konsultacja lekarza specjalisty, który zbada skórę i dobierze odpowiednie stężenie kwasów. W przypadku peelingów chemicznych zabiegi te nie mogą być przeprowadzane u kobiet w ciąży oraz kiedy skóra jest podrażniona, tuż po depilacji oraz w przypadku pojawienia się opryszczki.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 18 stycznia 2012

Sprawdzone metody w walce z cellulitem

Autorem artykułu jest Pani Niewiadomska



Cellulit, popularnie określany mianem „pomarańczowej skórki” , dotyka aż 90% kobiet. Czynnikami sprzyjającymi jego powstawaniu są nie tylko nadwaga i zbyt mała aktywność fizyczna, ale również noszenie przyciasnych ubrań, gorące prysznice czy przetworzona żywność. "Pomarańczową skórkę” można jednak zwalczyć.

ćwicz i chudnijJak się pozbyć cellulitu?

Zwalczanie cellulitu zacznij od zmiany nawyków. Aktywność fizyczna i zmiana diety to podstawa, jeśli zależy ci na długotrwałych rezultatach. Nawet umiarkowany wysiłek fizyczny potrafi zdziałać cuda. Dlatego  przesiądź się czasem z samochodu na rower, wybierz się z dziećmi na basen lub zapisz z koleżanką na fitness. Już godzina ćwiczeń w tygodniu przyniesie dobre efekty.

Pamiętaj również o zmianie diety. Przetworzona żywność, dieta bogata w cukier i sól to główni sprzymierzeńcy „pomarańczowej skórki”.  Zrezygnuj z produktów zawierających konserwanty i sztuczne barwniki. Wysokokaloryczne posiłki zastąp częstszymi, ale lekkimi daniami z chudego mięsa i warzyw. Prawidłowo zbilansowana dieta pomoże ci w walce z cellulitem.

Zmiana nawyków żywieniowych i choćby umiarkowana aktywność fizyczna to z pewnością podstawa. Ich rezultat będzie długofalowy, ale efektów niestety nie zobaczysz z dnia na dzień. Dlatego warto wspomóc się kosmetykami. Aby przyśpieszyć swój proces walki z cellulitem, zapytaj w aptece o specjalny żel lub krem przeznaczony do tego celu. Obecnie na rynku istnieje wiele tego typu produktów. Większość z nich zawiera kofeinę, która wspomaga usuwanie tłuszczu z organizmu i l-karnitynę pobudzającą przemianę materii.  Z dziesiątek dostępnych kosmetyków z pewnością dobierzesz produkt odpowiedni dla siebie. Pielęgnacja ciała takimi kosmetykami znacząco zwiększy efekty twoich działań.

Wypróbuj też sprawdzone domowe sposoby. Peeling z miodu z cytryną, maseczka z cynamonu, masaż szorstką rękawicą czy zimny prysznic, to sposoby, jakich używały już nasze babcie. Są tanie, naturalne i skuteczne. Na pewno wspomogą twoją walkę z „pomarańczową skórką”.

Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu w walce z cellulitem jest wytrwałość i systematyczność. Efekty nie pojawią się natychmiastowo, ale jeśli będziesz konsekwentnie stosowała powyższe rady i zmienisz swoje niewłaściwe nawyki, możesz liczyć na długofalowe rezultaty.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl